Canlı Sohbet Hattı Ücretlendirmesi

Telefon Sohbet Numaraları

sex numaraları

Ülkemizde ki Gsm Operatörleri ve Sabit Hat operatörümüz özel servis numaralarının ücretlendirmesini yurt dışı hatları arama ücretlerinden farklı tutar . Bunun sebebi ülkemizdeki Canlı Sohbet Hattı Numaralarının yurt dışı kaynaklı 00 la başlayan numar bloklarından oluşur. Yurt dışındaki her hangi bir numarayı aramak kullanıcı için daha uygun olduğu gibi aynı zamanda operatör içinde daha ucuz maliyetlidir. Çünkü Yurt dışındaki bu numaranın asıl sahibi olan operatör özel servis numaralarının ücretini normala numaraları arama ücretinden farklı tutar.

Bunun doğal bir yansıması olarak ta operatör bunu kullanıcılarına yani bizlere yansıtmak zorunda kalır. Çünkü Canlı Sohbet Hatlarında sadece telefon görüşmesi gibi görünen ama aslında bir çok sektöre para kazandıran bir sistem vardır. Operatör ( Chat Party Kızları ) , Sektör temsilcileri ve onların alt kolları , Gsm Operatörü gibi bir çok kişi veya kurum bu işten para kazanır. Bunların hepsini birer maliyet olarak düşündüğünüzde aradaki fark daha iyi anlaşılacaktır.

Hem Gsm operatörü hem sohbet hattı servisi sağlayıcılar hemde telefonda müşterilerle konuşan kızlar bu işi para kazanmak amacı ile yaparlar. Her birinin ayrı ayrı bu işten kar elde etmeleri gerekir. Bunu kullanıcıdan tahsil etmenin yolu Ülkemizde sadece abonenin kullandığı operatöre ödediği ücrettir. Bunun dışında kredi kartı – banka havalesi ve bunlara benzer ödeme yöntemleri sunulmaz. Hal böyle olunca da telefonla her hangi birini aramakla özel servis numarasını aramak arasında büyük fark oluşur. Bu numaralardan gelen ücretin hepsi Gsm operatörleri ve Sabit hat operatörünün değildir. Bunu büyük bir pasta gibi düşünürseniz herkes kendi payına düşen dilimi alacaktır.

Türkiye’de Sıcak Sohbet Hattı gibi uygulamaların ücretlendirme mantığı bu şekildedir. Bir sonraki yazımız da bu ücretin hangi operatörde ne kadar olduğunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Turkcell den sohbet hatlarını aramanın ücreti , avea dan sıcak sohbet hatlarını arama ücreti , vodafone canlı sohbet hattını aramanın fiyatı Türk Telekomdan Telefon Sohbet Numarasını Aramanın dakikası ne kadar gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir